W Polsce rusza kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, mająca na celu przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu. Inicjatywa zbiega się z Międzynarodowym Dniem Dziecka Zaginionego, obchodzonym 25 maja. Kampania ma nie tylko informować o zaginięciach, ale również wspierać rodziny, które od lat czekają na powrót swoich bliskich. Akcję wspierają Policja oraz Fundacja ITAKA, a patronat honorowy objęła Rzeczniczka Praw Dziecka.
Kampania #zaginioneNIEzapomniane trwa od 12 do 25 maja. Ma na celu zwrócenie uwagi na dramat rodzin, które każdego dnia zadają pytanie o los zaginionego dziecka. Organizatorzy podkreślają, że zaginięcie jest trudnym doświadczeniem, a każda sprawa zasługuje na szczegółowe analizy i dalsze poszukiwania, niezależnie od upływu lat. Podczas kampanii prezentowane będą historie pięciorga dzieci, które zaginęły, w nadziei na uzyskanie nowych informacji mogących pomóc w ich odnalezieniu.
W kontekście tej inicjatywy pojawiają się również statystyki, które pokazują skalę problemu. W ciągu ostatnich trzech lat w Polsce odnotowano ponad 6 300 zaginięć osób poniżej 18. roku życia. W kampanii podkreślono również, że każdy przypadek to osobna historia, a w policyjnej bazie danych wciąż figuruje 52 małoletnich zaginionych od ponad pięciu lat. Prezentacja zaginionych dzieci będzie miała na celu przypomnieć o ich losie oraz zainspirować do dzielenia się informacjami, które mogą pomóc w ich odnalezieniu.
Na zakończenie kampanii, 25 maja, wiele budynków instytucji publicznych zostanie podświetlonych na niebiesko, co ma symbolizować wsparcie dla rodzin zaginionych dzieci. Mieszkańcy mogą włączyć się w tę akcję poprzez publikowanie zdjęć związanych z kampanią oraz używanie hashtagu #zaginioneNIEzapomniane w mediach społecznościowych. Inicjatywa ma na celu nie tylko przypomnienie o zaginionych, ale i podkreślenie, że ich losy nie są zapomniane.
Źródło: Policja Ryki
Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane: Przypomnienie o Dzieciach, które Zaginęły
Zobacz Także